Szwecja: Samolot ze spadochroniarzami rozbi si na wyspie Storsandskar. Nie yje 9 osb

May samolot, na pokadzie ktrego znajdowali si spadochroniarze, rozbi si na wyspie niedaleko miasta Umea w pnocnej Szwecji. W wyniku wypadku zgino wszystkich dziewi osb.
Zobacz wideo

Jak podaje portal aftonbladet.se do wypadku doszło w niedzielę 14 lipca około godziny 14. Wtedy też zaczęły napływać pierwsze informacje o katastrofie niewielkiego samolotu na wyspie Storsandskar znajdującej się w pobliżu miasta Umea.

Szwecja. Dziewięć osób zginęło w katastrofie małego samolotu na wyspie Storsandskar

Rzeczniczka władz gminy Vasterbotten Gabriella Bandling poinformowała, że na pokładzie było dziewięć osób - wszyscy zginęli na miejscu. Ofiarami katastrofy są obywatele Szwecji pochodzący z dwóch miejscowości - Norrbotten i Vasterbotten. Według doniesień "The Guardian" świadkowie widzieli, jak spadochroniarze próbują wyskoczyć z tracącego wysokość samolotu.

 

Według dotychczasowych ustaleń policji samolot wystartował o godzinie 13:33 i rozbił się koło godziny 14, w odległości około dwóch kilometrów od lotniska. Australijski GippsAero GA8 Airvan to samolot jednosilnikowy, bardzo często wykorzystywany do skoków ze spadochronem. Wyjaśnianiem przyczyn katastrofy zajmie się sztab kryzysowy, który działa już na lotnisku w Umea.