Japonia. Rekordowa cena za kiść - 24 winogrona sprzedane za 41 tysięcy zł

Japonia. Takashi Hosokawa kupił na aukcji 24 winogrona za które zapłacił 1,2 mln jenów (41 tysięcy złotych). Tym samym stała się to najdroższa kiść winogron na świecie.
Zobacz wideo

Kierownik sieci hoteli w prefekturze Ishikawa w Japonii okazał się zwycięzcą aukcji, na której wystawiono kilka czerwonych winogron. Za jedną kiść, na której znajduje się 24 sztuk winogron, mężczyzna zapłacił 1,2 mln jenów (równowartość 11 tysięcy dolarów).

Najdroższe na świecie winogrona sprzedano na aukcji w Japonii. Za jedną kiść zapłacono 1,2 mln jenów

Jak podaje Market Watch Takashi Hosokawa zapłaci za winogrona odmiany Ruby Red, które cenione są ze względu na soczystość, wysoką zawartość cukru i niską kwasowość. Tym samym jest to także najdroższa pojedyncza kiść winogron, jaką kiedykolwiek sprzedano na aukcji. Odmiana Ruby Red powstała w Ishikawie, pierwsze owoce trafiły na rynek w 2008 roku.

Winogrona te cieszą się ogromną popularnością, jednak sprzedawana jest tylko ich określona ilość - tylko 26 tysięcy kiści trafi na rynek w tym roku. Kupowane są zazwyczaj jako prezent lub forma promocji niektórych film. Winogrona Ruby Red traktowane są w Japonii jako produkty luksusowe.

Nie są to najdroższe odmiany owoców, które sprzedane zostały na rynku azjatyckim. W maju za 45 tysięcy dolarów sprzedane zostały dwa melony z Yubari King. W czerwcu za prawie 48 tysięcy dolarów sprzedano owoc durian. Popularnością na aukcjach cieszą się także truskawki Bijin-hime z Okudy Nichio, których cena za pojedynczą sztukę to 4395 dolarów.

Więcej o: