Angela Merkel nie potrafiła opanować drgawek. Trzeci raz w ciągu miesiąca. Jest komentarz rzecznika

Po raz trzeci w ciągu miesiąca kamery zarejestrowały moment, gdy kanclerz Niemiec Angela Merkel nie potrafiła opanować drżenia ciała. Niepokojące drgawki tym razem wystąpiły podczas przywitania fińskiego premiera.
Zobacz wideo

Kanclerz Niemiec Angela Merkel przyjmowała w Berlinie fińskiego premiera Antieggo Rinne. Podczas odgrywania hymnów obydwu państw Angela Merkel, stojąca na podium kanclerskim, nie była w stanie opanować drgania całego ciała. 

Jak zapewnił CNN rzecznik niemieckiego rządu, kanclerz "ma się dobrze" i rozmowy z premierem Rinne "przebiegają zgodnie z planem".

To już trzeci raz w ciągu miesiąca, gdy dochodzi do takiego incydentu. Pierwszy raz Merkel dostała podobnych drgawek podczas powitania prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego 18 czerwca tego roku.

Później, po rozmowach z Zełenskim, kanclerz Niemiec wydarzenie to tłumaczyła odwodnieniem i jak mówiła, wystarczyły trzy szklanki wody, by opanować sytuację. Wówczas w Berlinie panowały upały - blisko 30 stopni Celsjusza.

Jednak zaledwie kilkanaście dni później, 27 czerwca, taka sytuacja znowu miała miejsce. Angela Merkel uczestniczyła wtedy w konferencji prasowej z prezydentem RFN Frankiem-Walterem Steinmeierem. Uwagę mediów zwróciły trzęsące się ręce kanclerz, co Merkel próbowała ukryć zakładając je na piersi. Mimo tego, nadal było widać, że kanclerz się trzęsie i nie potrafi tego opanować.

Biuro prasowe rządu informowało dotąd, że było to zwykłe osłabienie, a stan zdrowia pani kanclerz jest bardzo dobry.

Niemieckie media zaniepokojone stanem zdrowia Angeli Merkel

Niemieckie media coraz częściej zadają pytanie: jaki jest faktyczny stan zdrowia Angeli Merkel? Lekarz i dziennikarz Christoph Specht w rozmowie z telewizją N-TV powiedział, że wątpi aby przyczyny ataków Angeli Merkel leżały w sferze psychologicznej.

Więcej o: