Włochy. Policja pokazała nagrania z katastrofy lotniczej helikoptera i samolotu nad Alpami

Włoska policja opublikowała dwa filmy przedstawiające zderzenie helikoptera i małego samolotu, które miało miejsce nad Alpami w styczniu tego roku. W wyniku tragicznego zdarzenia zginęło siedem osób.
Zobacz wideo

Wypadek miał miejsce w pobliżu szczytu Testa del Rutor w Dolinie Aosty, w małym regionie w północnych Włoszech, oddalonym o około 80 km na północny zachód od Turynu.

Tragiczny wypadek nad włoskimi Alpami. Zginęło czterech Niemców, Belg, Francuz oraz Włoch

Nagrania udostępnione przez włoską policję pochodzą z dwóch kamer GoPro. Nie uległy one zniszczeniu podczas zderzenia i zostały odnalezione nieopodal wraku helikoptera, gdy w miejscu wypadku stopniał śnieg - relacjonuje Reuters. Uwaga poniższy materiał wideo jest drastyczny. 

 

W rozmowie z agencją prasową ANSA szef lokalnej policji Delfino Viglione potwierdził, że samolot uderzył podwoziem w główny wirnik helikoptera. Dodał, że pilot helikoptera z pewnością nie widział samolotu turystycznego. W katastrofie zginęło pięć osób lecących helikopterem (m.in. 53-letni pilot Maurizio Scarpelli oraz 49-letni przewodnik górski Frank Henssler), a także dwie osoby będące na pokładzie samolotu. Dwie osoby przeżyły, zostały ciężko ranne - pisze La Repubblica.

Więcej o: