Rosjanie przechwycili amerykański samolot. Leciał za blisko granicy

Rosyjski myśliwiec Su-27 zmusił do wycofania się amerykańskiego Boeinga P-8 Posejdon. Zwiadowczy samolot służący do wykrywania okrętów podwodnych zbliżył się do granicy z Rosją.
Zobacz wideo

Stanowisko Ministerstwa Obrony Rosji w sprawie incydentu przekazała agencja TASS. Jak wynika z oświadczenia resortu, 5 lipca samolot myśliwski sił powietrznych Su-27 w Południowym Okręgu Wojskowym zbliżył się do Boeinga P-8 Posejdon.

Rosyjski myśliwiec przechwycił amerykański samolot rozpoznawczy

Samolot, jak podaje resort, zbliżył się do granicy z Rosją. Amerykański samolot rozpoznawczy służy przede wszystkim do wykrywania okrętów podwodnych. "Myśliwiec Su-27 Sił Powietrznych pełniący służbę w Południowym Okręgu Wojskowym został zmuszony do przechwycenia celu" - informuje ministerstwo. 

Piloci zbliżyli się do amerykańskiego samolotu, którego załoga natychmiast zmieniła kierunek lotu i oddaliła się od granicy z Rosją. Agencja TASS przypomina, że w połowie czerwca myśliwce Su-27 musiały przechwycić amerykańskie bombowce, który przelatywały blisko granicy Rosji przy Morzu Bałtyckim i Morzu Czarnym. 

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Rosjanie przechwycili amerykański samolot. Leciał za blisko granicy
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl