Wochy. Zagin polski kierowca ciarwki. Nad jeziorem znaleziono leak, jedzenie i lin

Straacy, nurkowie, policjanci i ratownicy alpejscy szukaj polskiego kierowcy ciarwki, ktry zagin w okolicach jeziora Garda we Woszech. Niedaleko akwenu znaleziono jego samochd, leak, jedzenie oraz lin przywizan do haka przyczepy, ktrej drugi koniec by zanurzony w wodzie.
Zobacz wideo

Zaginiony Polak nie kontaktował się z firmą, dla której pracował, od piątku 28 czerwca. Dzięki sygnałowi GPS udało się ustalić, że ciężarówka, którą jeździł, stoi niedaleko Prà de la Fam, w pobliżu jeziora Garda. Służby potwierdziły tę informację. Nie znaleziono jednak zaginionego mężczyzny.

Poszukiwania zaginionego Polaka. Jego znajomi pomagają w akcji

W pobliżu ciężarówki, którą jeździł zaginiony Polak, znaleziono leżak i jedzenie. Do haka przyczepy przywiązana była także lina prowadząca do akwenu. W poniedziałek 1 lipca rozpoczęto poszukiwania. Brali w nich udział strażacy z Salò i Brescii oraz płetwonurkowie z Wenecji. Stromy brzeg jeziora przeszukali z kolei ratownicy alpejscy. Na miejsce przyjechali także znajomi kierowcy i przyłączyli się do akcji poszukiwawczej - relacjonuje Polsat News.

W środę wieczorem przerwano poszukiwania zaginionego Polaka ze względu na burzę z gradem, która przeszła nad jeziorem. Włoska policja nie wyklucza żadnego scenariusza: służby biorą pod uwagę, że mężczyzna mógł popełnić samobójstwo, ulec wypadkowi lub dobrowolnie wyjechać - podaje Wprost