Upały zbierają śmiertelne żniwo. Kolejne dwie osoby zmarły, tym razem w Hiszpanii

Hiszpańskie media informują o dwóch osobach, które zmarły w wyniku upałów. To już kolejne ofiary afrykańskich temperatur.
Zobacz wideo

Afrykańskie temperatury, z którymi zmaga się znaczna część Europy, są niebezpieczne dla zdrowia i życia człowieka. Doświadczyły tego m.in. trzy osoby we Francji, które zginęły z powodu upału. Jak jednak zaznaczyła minister zdrowia Agnes Buzyn, bilans ofiar może nie być ostateczny, bo upały nadal trwają. Tylko dziś we Francji trzykrotnie został pobity rekord temperatury.

Są kolejne ofiary śmiertelne upałów

W piątek "El Pais" poinformowało, że z powodu upałów w Hiszpanii do tej pory zmarły dwie osoby.

Jedną z nich jest 17-letni chłopak, który dostał udaru słonecznego, pracując w polu. Trafił do szpitala w Cordobie, jednak nie udało się go uratować. Zmarł w piątek w nocy. Dzień wcześniej, w czwartek 93-letni mężczyzna zemdlał na ulicy i zmarł. Przyczyną najprawdopodobniej również był udar słoneczny.

To jednak nie koniec poszkodowanych z powodu upałów w Hiszpanii. Do jednego ze szpitali trafił 45-letni rolnik w stanie ciężkim z objawami udaru słonecznego, jak również strażak, który dostał udaru w trakcie gaszenia pożaru w La Ribera d'Ebre.

Więcej o: