Szczyt G20 w Japonii. Donald Trump do Władimira Putina: Nie wtrącaj się w wybory!

"Nie wtrącaj się w wybory" - powiedział do prezydenta Rosji Władimira Putina amerykański prezydent Donald Trump. Na marginesie szczytu G20 w Osace trwa spotkanie obu przywódców. Prezydenci mają rozmawiać m.in. o kwestiach handlowych oraz kryzysie w Zatoce Perskiej.
Zobacz wideo

Na początku spotkania Donald Trump został zapytany przez dziennikarzy, czy poruszy kwestię domniemanego wpływu Rosji na wybory w Stanach Zjednoczonych w kontekście przyszłorocznych wyborów. Amerykański prezydent odparł, że „oczywiście tak zrobi", po czym zwrócił się bezpośrednio do prezydenta Rosji mówiąc:

Nie wtrącaj się w wybory

Donald Trump ma rozmawiać z Putinem o kwestiach kontroli zbrojeń. Pojawić ma się również temat procesu denuklearyzacji na Półwyspie Koreańskim. Negocjacje w tej kwestii znalazły się bowiem w impasie po fiasku lutowego szczytu w Hanoi. Obydwaj przywódcy po raz ostatni spotkali się w 2018 roku na szczycie w Helsinkach. Przed rozpoczęciem spotkania prezydent Władimir Putin ocenił, że będzie ono okazją do kontynuacji dialogu obu mocarstw.

Więcej o: