Tunezja: dwa zamachy bombowe w Tunisie. Są ofiary. Media: za atak może odpowiadać tzw. Państwo Islamskie

Co najmniej jedna osoba zmarła, a osiem osób jest rannych po dwóch zamachach terrorystycznych do których doszło w stolicy Tunezji, Tunisie. Celem obydwu ataków byli funkcjonariusze policji. Polski MSZ poinformował, że wśród ofiar ani poszkodowanych najprawdopodobniej nie ma Polaków.
Zobacz wideo

Jak informuje m.in. Reuters celem zamachu byli funkcjonariusze policji. Przed radiowozem jednego patrolu znajdującego się przy ulicy Charlesa de Gaulle’a w centrum Tunisu wysadził się pierwszy zamachowiec-samobójca. 10 minut później przed komisariatem policji w dzielnicy al-Qarjani bombę zdetonował następny zamachowiec.

 Dwa zamachy terrorystyczne w Tunezji. Rannych zostało pięć osób, zabity jeden policjant

Jak podaje "The Sun" zamachowcy zdetonowali ładunki wybuchowe znajdując się około 100 metrów od siedziby francuskiej ambasady oraz w okolicach centrum handlowego, który był celem samobójczego zamachu w październiku ubiegłego roku. Dzisiejszy atak przeprowadzony został na kilka miesięcy przed wyborami i na początku sezonu wakacyjnego, który co roku ściąga do Tunezji setki tysięcy turystów. 

Minister Spraw Wewnętrznych Tunezji powiedział, że w pierwszym zamachu zabity został jeden policjant, a drugi funkcjonariusz i trzy osoby cywilne są ranne. W drugiej eksplozji ranne zostały kolejne cztery osoby. Na razie żadna z organizacji nie przyznała się do tego zamachu, jednak według informacji francuskich mediów, tak jak w przypadku poprzednich ataków, zamach mogło przeprowadzić tzw. Państwo Islamskie. Po informacjach dotyczących zamachu podano także do wiadomości, że 92-letni prezydent Tunezji Al-Badżi Ka'id as-Sibsi trafił do szpitala wojskowego ze względu na "silny kryzys zdrowotny". 

Wśród rannych nie ma Polaków

Z dotychczasowych ustaleń polskiego MSZ wynika, że w zamachach w stolicy Tunezji nie ucierpieli Polacy. - Nie mamy na tę chwilę informacji o poszkodowanych obywatelach Polski - powiedziała rzeczniczka MSZ Ewa Suwara w TVP Info.

Więcej o: