Angela Merkel ponownie dostała drgawek. Nie mogła opanować drżenia rąk. Wszystko nagrała kamera

Kamery ponownie zarejestrowały niepokojące drgawki Angeli Merkel. Podczas czwartkowej konferencji kanclerz Niemiec próbowała opanować drżenie rąk i zamaskować je. To już kolejna taka sytuacja, ale rzecznicy Merkel tłumaczą, że problem nie jest poważny.
Zobacz wideo

Angela Merkel została nagrana podczas czwartkowej konferencji, w której uczestniczyła z prezydentem RFN Frankiem-Walterem Steinmeierem. Niemieccy politycy żegnali minister sprawiedliwości Katarinę Barley, która opuściła stanowisko i udała się objąć mandat w Parlamencie Europejskim. Nie to wydarzenie zwróciło jednak uwagę dziennikarzy. 

Angela Merkel nie mogła opanować drżenia rąk

Na nagraniu widać, że ręce Angeli Merkel się trzęsą. Można również zauważyć, że kanclerz Merkel próbuje opanować drżenie i zamaskować je zakładając ręce na piersi. Mimo to drżenie nie ustępuje. 

To kolejna z rzędu podoba sytuacja, która budzi wątpliwości dotyczące stanu zdrowia Angeli Merkel. Niecałe dwa tygodnie temu kanclerz Niemiec wystąpiła publicznie, aby oficjalnie powitać w kraju nowego prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Podczas odgrywania hymnów państwowych na dziedzińcu urzędu, stojąca w słońcu Angela Merkel dostała drgawek. Chwilę później Merkel zniknęła w gmachu urzędu, a po godzinie wróciła już bez żadnych niepokojących objawów. Tłumaczyła wtedy, że wypiła trzy szklanki wody i już czuje się lepiej.

Incydent tłumaczono wysoką temperaturą, która panuje w Berlinie od kilku dni. We wtorek było blisko 30 stopni Celsjusza, a upał nadal się utrzymuje. Agencja dpa przypomina, że drgawki Angeli Merkel od dawna tłumaczone są wysokimi temperaturami i tym, że kanclerz była odwodniona. W 2014 roku polityczna opóźniła wywiad telewizyjny, ponieważ w ostatniej chwili poczuła się gorzej. Rozmowa odbyła się niedługo później, po tym, jak Merkel miała zjeść i napić się. 

Więcej o: