Oficer podróżujący z prezydentem Brazylii Bolsonaro zatrzymany za narkotyki. Miał przy sobie 39 kg kokainy

Oficer Brazylijskich Sił Powietrznych, podróżujący z prezydentem Brazylii Jairem Bolsonaro na szczyt G20 do Osaki, został zatrzymany na lotnisku w Sewilli za posiadanie narkotyków. Znaleziono przy nim 39 kg kokainy.
Zobacz wideo

Sierżant Silva Rodrigues został zatrzymany na hiszpańskim lotnisku w Sewilli w trakcie międzylądowania w drodze do Osaki na szczyt G20. Przy podróżującym z brazylijskim prezydentem Jairem Bolsonaro oficerze Brazylijskich Sił Zbrojnych znaleziono 39 kg kokainy - informuje CNN

Informację potwierdziło brazylijskie Ministerstwo Obrony w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie resortu. Wyjaśniło też, że oficer był jedynie częścią załogi, która miała towarzyszyć Jairowi Bolsonaro w Sewilli. Dodało, że mężczyzna został zatrzymany przez hiszpańskie władze, a dowództwo Brazylijskich Sił Zbrojnych zleciło dochodzenie w tej sprawie policji wojskowej.

Prezydent Bolsonaro: Nie będziemy tolerować braku szacunku dla naszego kraju

Jair Bolsonaro skomentował zatrzymanie oficera na Twitterze.

"Pomimo że nie miało to związku z moimi współpracownikami, wczorajszy epizod, który miał miejsce w Hiszpanii, jest nie do zaakceptowania. Zażądałem natychmiastowego śledztwa i surowej kary dla osoby odpowiedzialnej za znalezione na pokładzie samolotu narkotyki. Nie będziemy tolerować takiego braku szacunku dla naszego kraju!" - napisał.

Więcej o: