USA. Stephanie Grisham, prawa ręka Melanii Trump, została nową rzeczniczką Białego Domu

USA. Stephanie Grisham zostanie nowym sekretarzem prasowym oraz dyrektorem komunikacji Białego Domu. Nominację ogłosiła pierwsza dama Melania Trump.
Zobacz wideo

Do tej pory Stephanie Grisham była rzeczniczką Melanii Trump i zgodnie z pierwszymi informacjami nadal będzie reprezentowała pierwszą damę Stanów Zjednoczonych. Rzeczniczce dojdą jednak nowe obowiązki: od lipca zastąpi Sarę Sanders na stanowisku sekretarza prasowego i dyrektora komunikacji Białego Domu.

USA. Stephanie Grisham nowym rzecznikiem Białego Domu. Donald Trump przyznaje - "jest fantastyczna"

"Z radością informuję, że Stephanie Grisham będzie kolejnym rzecznikiem prasowym i dyrektorem komunikacji Białego Domu. Pracuje z nami od 2015 roku. Prezydent oraz ja nie wyobrażamy sobie lepszej osoby do pełnienia służby na rzecz naszego kraju" - napisała na swoim oficjalnym koncie na Twitterze Melania Trump.

Jak podaje BBC prezydent USA Donald Trump wyznał w rozmowie z dziennikarzami, że Stephanie Grisham jest "fantastyczna", a nową ofertę pracy w Białym Domu zaakceptowała w ostatni wtorek 25 czerwca. "Stephanie jest z nami od samego początku. Bardzo dużo osób chciało tej posady. Jednak ja pytałem ludzi, kogo widzą na tym stanowisku. Większość z nich wymieniło Stephanie. Ona tu jest, zna każdego, dobrze radzi sobie z mediami" - mówił prezydent.

Dotychczasowa rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders ustępuje z tego stanowiska z końcem czerwca. Kobieta zaznaczyła, że chce wrócić do Arkansas, gdzie zacznie spędzać więcej czasu z rodziną. 36-latka przyznała, że jest dumna z tego, że kolejna mama i jej dobra koleżanka zastąpi ją na stanowisku.

Stephanie Grisham w nowej roli zadebiutuje najprawdopodobniej podczas wyjazdu prezydenta Donalda Trumpa do Japonii i Korei. Rzeczniczka współpracuję z Donaldem i Melanią Trump od 2015 roku, kiedy brała udział w ich kampanii prezydenckiej. Wcześniej pracowała jako rzecznik polityków z Partii Republikańskiej.

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
USA. Stephanie Grisham, prawa ręka Melanii Trump, została nową rzeczniczką Białego Domu
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl