Niemieckie myśliwce zderzyły się w powietrzu. Piloci się katapultowali, jeden z nich zginął

Dwa niemieckie samoloty wojskowe Eurofighter zderzyły się w powietrzu. Pilotom udało się katapultować, jeden z nich jest nadal poszukiwany. Do zderzenia doszło w trakcie lotów treningowych.

Do wypadku doszło w północno-wschodniej części Niemiec, w kraju związkowym Meklemburgia - Pomorze Przednie, około 160 kilometrów na zachód od Szczecina. Informację potwierdziło niemieckie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. 

Trzy maszyny wykonywały zadanie w powietrzu. Zderzenie dwóch samolotów Eurofighter widział trzeci pilot. Z jego relacji wynika, że pilotujący maszyny uczestniczące w zderzeniu katapultowali się. Jednego z pilotów udało się odnaleźć - jego spadochron zawisł na drzewie. Według stacji NDR pilot drugiego myśliwca zginął.

Jak podają media, jeden z samolotów spadł na tereny zalesione, kilkanaście kilometrów od Malchowa. Drugi z kolei spadł w okolicy wsi Nossentiner Huette. Odłamki maszyn miały spaść również na tereny zamieszkałe. Na nagraniach widać dym unoszący się nad lasem. Oba myśliwce należały do 73. eskadry Steinhoff, która ma bazę w okolicy Rostoku. 

Więcej o: