Kim Dzong Un dostał osobisty list od Donalda Trumpa. Treść "doskonała", ma ją przemyśleć

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un dostał osobisty list od prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa. Szczegółów korespondencji nie ujawniono, ale Kim Dzong Un - jak podają północnokoreańskie media - miał ocenić jego treść jako "doskonałą".
Zobacz wideo

W niedzielę 23 czerwca agencja KCNA kontrolowana przez północnokoreański rząd poinformowała, że Kim Dzong Un otrzymał osobisty list od prezydenta USA. W koreańskich mediach pokazano również zdjęcie, na którym widać, jak przywódca Korei Północnej czyta korespondencję. Jak podaje Assosiated Press, wysłanie listu do Kim Dzong Una potwierdził Biały Dom. Kilka dni wcześniej w Pjongjangu doszło do historycznego spotkania z prezydentem Chin Xi Jinpingiem

Kim Dzong Un dostał list od Donalda Trumpa. "Treść doskonała"

Nie wiadomo, co zawierał list ani jaka była jego treść. Agencja KCNA przekazała jedynie, że po  przeczytaniu korespondencji Kim "powiedział z satysfakcją, że treść listu jest doskonała". Jak dodano, Kim Dzong Un zapowiedział, że "poważnie przemyśli" zawarte w liście słowa Donalda Trumpa.

Assosiated Press przypomina, że Donald Trump 12 czerwca w rozmowie z magazynem "Time" przyznał, że dostał "piękny list" i kartkę urodzinową od Kima Dzong Una [Trump skończył 73 lata 14 czerwca - red.]. Odczytywano to jako chęć wznowienia dialogu między Koreą Północną a Stanami Zjednoczonymi, które w lutym tego roku zerwały rozmowy formalne podczas szczytu w Hanoi. Nie osiągnięto wówczas porozumienia dotyczącego denuklearyzacji, a niedawno Korea Północna przeprowadziła kolejne testy rakiet balistycznych, które naruszyły rezolucje ONZ. Donald Trump w czerwcu wyraził jednak chęć ponownego spotkania z Kim Dzong Unem. 

Więcej o: