Nie żyje Dmytro Tymczuk, ukraiński polityk. Został znaleziony z raną postrzałową głowy

Dmytro Tymczuk, ukraiński parlamentarzysta należący do Frontu Ludowego, został znaleziony martwy we własnym mieszkaniu w Kijowie. Mężczyzna miał ranę postrzałową głowy. Władze nie rozstrzygnęły jeszcze czy umarł w wyniku wypadku, samobójstwa czy morderstwa. Według policji nie był w mieszkaniu sam.
Zobacz wideo

- Zastrzelił się podczas czyszczenia swojego pistoletu, którym został wcześniej nagrodzony za walkę z rosyjską dezinformacją - napisał na Facebooku inny deputowany z Frontu Ludowego Anton Heraszczenko. Jednak doniesienie Heraszczenki nie zostało jeszcze w żaden sposób potwierdzone.

Komentował wojnę z Rosją

Tymczuk stał się sławny w 2014 r. kiedy został jednym z koordynatorów bloga "Informacyjny Opór". Mężczyzna, który miał doświadczenie zarówno dziennikarskie jak i wojskowe, udostępniał informacje o wydarzeniach z pierwszej linii frontu, dzięki czemu stał się jednym z najbardziej popularnych blogerów i komentatorów w ukraińskich mediach. Na fali popularności, został wybrany do parlamentu w 2014 r. z ramienia Frontu Ludowego.

Według strony internetowej parlamentu, Tymczuk był obecny na sesji parlamentarnej od 10 czerwca 19 czerwca.

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Nie żyje Dmytro Tymczuk, ukraiński polityk. Został znaleziony z raną postrzałową głowy
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl