Niemiecka prokuratura: Uwolniono Polkę porwaną w okolicach Stuttgartu. Była we Francji

Po ponad tygodniu policji udało się doprowadzić do uwolnienia 47-letniej Jolanty S. Kobieta została uprowadzona w Niemczech przez dwóch innych obywateli Polski, w tym swojego byłego partnera.
Zobacz wideo

Niemiecka prokuratura poinformowała o sukcesie poszukiwań we wtorek wieczorem - podaje RTL. Jolanta S., która pracowała jako pielęgniarka w okolicy Stuttgartu, została porwana w ubiegły poniedziałek. Pod koniec tygodnia niemiecka policja opublikowała wizerunek jej i dwóch obywateli Polski podejrzanych o uprowadzenie i zaapelowała o pomoc.

We wtorek, po ponad tygodniu od porwania, policja we Francji uwolniła kobietę i zatrzymała dwóch mężczyzn. RTL podaje, że Polka - zważywszy na sytuację - ma się dobrze. Poszukiwania prowadzono właśnie m.in. we Francji, ponieważ tam znaleziono porzuconego kampera, którego użyli porywacze. Bliscy porwanej zostali poinformowani o jej odnalezieniu wkrótce po fakcie. 

Zatrzymani mężczyźni to poszukiwani przez policję obywatele Polski, 51-letni Maciej I., były partner kobiety, i jego 23-letni znajomy Krzysztof T. Wcześniej niemiecka policja podawała, że 51-latek jest agresywny i niezrównoważony psychicznie

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Niemiecka prokuratura: Uwolniono Polkę porwaną w okolicach Stuttgartu. Była we Francji
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl