Hiszpania: dał bezdomnemu ciastko z pastą do zębów. Youtuber skazany na karę więzienia

21-letni youtuber Kanghua Ren, znany w sieci jako ReSet, został skazany przez sąd w Madrycie na karę 15 miesięcy więzienia, musi także zapłacić 20 tys. euro odszkodowania - podaje "New York Times". W 2017 r. podał bezdomnemu mężczyźnie ciastko wypełnione pastą do zębów, a całą sytuację nagrał i udostępnił w sieci.
Zobacz wideo

Kanghua Ren, youtuber działający pod pseudonimem ReSet, w 2017 r. podjął wyzwanie rzucone przez jednego z fanów. Dał bezdomnemu mężczyźnie na ulicy w Barcelonie 20 euro, a także ciastko wypełnione pastą do zębów. Bezdomny zwymiotował. Film nagrany przez ReSeta trafił do sieci, później jednak został usunięty.

Jak podaje "New York Times", youtuber został skazany przez sąd na 15 miesięcy więzienia, musi zapłacić też bezdomnemu 20 tys. euro odszkodowania. Przez 5 lat nie będzie mógł prowadzić również działalności na YouTube.

Wszystko wskazuje na to, że 21-latek ostatecznie nie trafi za kratki - hiszpańskie prawo umożliwia warunkowe zawieszenie kar poniżej 2 lat więzienia.

W swoim materiale z 2017 r. ReSet przyznał, że "być może posunął się za daleko", dodał jednak, że "to pomoże umyć zęby" bezdomnemu. "Nie sądzę, by je czyścił, odkąd stał się biedny" - mówił youtuber.

Więcej o: