Ukraina. Gruzin podejrzany o morderstwo Pauliny z Łodzi zostanie przekazany Polsce

Prokuratura Generalna w Kijowie podjęła decyzję o zastosowaniu wobec Mamuki K., Gruzina podejrzanego o zabójstwo 28-letniej Pauliny D. z Łodzi, procedury ekstradycji i wydaniu go polskim władzom. Oznacza to, że mężczyzna będzie odpowiadał przed polskim wymiarem sprawiedliwości.
Zobacz wideo

Mamuka K., 39-letni obywatel Gruzji, który podejrzewany jest o zabójstwo mieszkanki Łodzi, 28-letniej Pauliny D. w październiku 2018 roku, zostanie wydany polskim władzom. O ekstradycji mężczyzny, który zbiegł z Polski i został zatrzymany przez policję na Ukrainie, poinformowała prokuratura z Kijowa.

Wniosek o ekstradycję złożył do Prokuratury Generalnej Ukrainy wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak. 26 marca prokuratura ta uwzględniła polski wniosek, ale Sąd Rejonowy w Kijowie go uchylił. Z takim postanowieniem nie zgodził się jednak Sąd Apelacyjny, który pozytywnie rozpatrzył skargę prokuratury na decyzję sądu niższej instancji.

Obecnie trwają przygotowania do przekazania Mamuki K. do Polski.

Zabójstwo Pauliny D. Jej ciało było m.in. zawinięte w folię

28-letnia Paulina D. zaginęła w Łodzi 20 października 2018 roku. Ostatni raz była widziana tego dnia około godziny 8.00 przy skrzyżowaniu ulic Zielonej oraz Kościuszki. Jej ciało odnaleziono sześć dni później w okolicy Stawów Jana. Było zawinięte w folię i spakowane w torbę sportową. Sekcja zwłok wykazała, że śmierć spowodowały rany kłute szyi.

Oprócz Mamuki K. w związku ze śmiercią Pauliny D. zostały zatrzymane jeszcze dwie osoby: 44-letnia Białorusinka i 41-letni Gruzin.

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Ukraina. Gruzin podejrzany o morderstwo Pauliny z Łodzi zostanie przekazany Polsce
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl