Paryż: kolejka tyrolska z wieży Eiffla. Zjazd na linie z wysokości 115 metrów

Do niedzieli w Paryżu czynna jest nietypowa atrakcja - tzw. tyrolka, czyli zjazd na linie, który swój początek ma na wieży Eiffla, a kończy się w kompleksie akademii wojskowej. Cała trasa ma 800 metrów, jej przebycie zajmuje około sześćdziesięciu sekund.
Zobacz wideo

Kolejka tyrolska z wieży Eiffla to element akcji promocyjnej jednego z francuskich producentów wody mineralnej. Od 29 maja do 2 czerwca z atrakcji może skorzystać łącznie 260 osób, które wzięły udział w specjalnym konkursie organizowanym przez markę.

 

Przejażdżka zaczyna się na wieży Eiffla - na 115 metrach wysokości - a kończy w kompleksie pobliskiej akademii wojskowej. Trasa liczy 800 metrów, a jej przebycie zajmuje ok. minuty. Uczestnicy mogą rozpędzić się nawet do 90 kilometrów na godzinę - podaje CNN.

To jednak nie pierwszy raz, kiedy turyści i paryżanie mogli skorzystać z tego typu rozrywki - po raz pierwszy zorganizowano ją przy wieży Eiffla w 2017 r. z okazji tenisowego turnieju French Open. W tym roku także było to możliwe również w związku z turniejem, a także 130. rocznicą powstania wieży.

Więcej o: