Bośnia i Hercegowina: Pożar w ośrodku dla uchodźców. Ludzie w panice wyskakiwali przez okna

Ponad trzydzieści osób zostało rannych w wyniku pożaru w ośrodku dla uchodźców w Bośni i Hercegowinie. Niektórzy poszkodowani zostali poparzeni. Pozostali doznali innych obrażeń kiedy uciekając przed ogniem wyskakiwali z okien. Ranni zostali zabrani do pobliskich szpitali. Pożar został ugaszony.
Zobacz wideo

Ośrodek dla uchodźców został utworzony w byłej fabryce w mieście Velika Kladusa w północno-zachodniej części kraju. Ogień w placówce wybuchł rano. Ze wstępnych informacji podanych przez policję wynika, że pożar mógł być spowodowany przez kuchenkę.

W lokalnych mediach pojawiło się nagranie pokazujące ośrodek spowity dymem. Świadkowie twierdzą, że widzieli migrantów, którzy w panice wyskakiwali z okien budynku.

Od początku roku ponad 6 tysięcy imigrantów przekroczyło granicę Bośni i Hercegowiny. Większość z nich chce przedostać się do Chorwacji, należącej do Unii Europejskiej i z tego powodu kieruje się do ośrodków dla uchodźców w północno-zachodniej części kraju.

Lokalne władze od dłuższego czasu ostrzegały, że nie mogą poradzić sobie z tak dużym napływem uchodźców. W placówce w Velika Kladusa przebywa około 500 osób.

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Bośnia i Hercegowina: Pożar w ośrodku dla uchodźców. Ludzie w panice wyskakiwali przez okna
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl