Gigantyczna bombka choinkowa wyłowiona z Tamizy. Popłoch wśród mieszkańców Londynu

We wschodnim Londynie Tamiza wyrzuciła na brzeg ogromną kulę. Zaniepokojonym mieszkańcom przypominała ona bombę, dlatego wezwali na pomoc policję.
Zobacz wideo

Obawy londyńczyków były całkiem uzasadnione - tydzień wcześniej w innej części miasta znaleziono niewybuch z czasów II wojny światowej. Wtedy z powodu możliwego zagrożenia ewakuowani zostali studenci Kongston University oraz mieszkańcy 1500 domów znajdujących się w Kingston upon Thames.

 Alarm bombowy w Londynie - przyczyną gigantyczna ozdoba bożonarodzeniowa 

Jak podaje BBC  29 maja Tamiza wyrzuciła na brzeg ogromny przedmiot, który mieszkańcom wschodniego Londynu przypominał bombę. Na miejsce wysłani zostali funkcjonariusze policji z Tower Hamlets, ogłoszono także alarm bombowy. 

Ostrzeżenie zostało jednak bardzo szybko odwołane. Okazało się bowiem, że "niewybuch" był gigantyczną bombką choinkową, która najprawdopodobniej była jedną z dekoracji bożonarodzeniowych, które zdobiły ulice Londynu.

Policjanci z Tower Hamlets na swoim oficjalnym profilu na Twitterze udostępnili zdjęcie bombki wraz z komentarzem - Oficerowie zostali wezwani do dzielnicy Wapping, by sprawdzić niewybuch, który został wyrzucony na brzeg Tamizy. Po bliższej inspekcji, na szczęście okazało się, że to gigantyczna bombka choinkowa.

Więcej o: