Niemcy. Nietrzeźwy kierowca przewoził dwa auta - ustawione jedno na drugim

Policja w niemieckim mieście Saarburg otrzymała zgłoszenie o kierowcy, który na przyczepie przewoził dwa, ustawione jedno na drugim, auta. Nietypowy ładunek stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Jak podaje niemiecki portal Mitteldeutsche Zeitung do zdarzenia doszło w poniedziałek 27 maja w Saarburgu. Zaniepokojeni świadkowie zgłosili, że kierowca przyczepy przewoził dwa auta ustawione jedno na drugim.

Niemcy - nietrzeźwy kierowca przewoził na przyczepie dwa auta, ustawione jedno na drugim

Ponadto mężczyzna jechał dość gwałtownie więc istniało ryzyko, że ciężarówka może się przewrócić i spowodować wypadek. Pojazd przejechał tak przez całe miasto, znajdujące się w regionie Nadrenii-Palatynacie.

Funkcjonariusze policji chcieli zatrzymać kierowcę, jednak ten zaczął uciekać - najpierw swoim autem, później także pieszo.W pościg za nieodpowiedzialnym kierowcą ruszyli policjanci oraz przechodnie i świadkowie zdarzenia.

Ostatecznie 24-latka dogonił jeden z funkcjonariuszy. Po zatrzymaniu przez policjantów okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy, nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów oraz był poszukiwany przez policję. Obecnie mężczyzna przebywa w areszcie.

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Niemcy. Nietrzeźwy kierowca przewoził dwa auta - ustawione jedno na drugim
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl