Mężczyzna wspinał się na Wieżę Eiffla, doszedł niemal do tarasu widokowego. Ewakuowano turystów

Incydent na Wieży Eiffla. W poniedziałkowe popołudnie zauważono człowieka, który próbował wspiąć się na słynną konstrukcję. Wieża musiała zostać zamknięta, wcześniej zaś ewakuowano turystów.
Zobacz wideo

Wspinający się na Wieżę Eiffla mężczyzna został zauważony po godzinie 15. Zdołał dotrzeć niemal do tarasu widokowego, który znajduje się na wysokości 276 metrów (cała wieża mierzy 300 metrów, 324 z anteną).

Rzecznik Wieży Eiffla poinformował dziennikarzy Reutersa, że mężczyzna wszedł tak, jak wszyscy, a wspinać zaczął się na drugim piętrze. Do drugiego piętra można dotrzeć schodami lub windą, a wyżej już wyłącznie windą. Nie jest jasne, jak udało mu się ominąć system bezpieczeństwa.

Ewakuacja i zamknięcie Wieży Eiffla

Rzeczniczka policji w Paryżu powiedziała, że zespół strażaków, w tym specjalista od wspinaczki, byli na miejscu i kontaktowali się z intruzem, jego intencje nie są jasne. Po dostrzeżeniu wspinającego się mężczyzny ewakuowano turystów, a sama Wieża Eiffla została zamknięta. Jak podają służby, to standardowa procedura w takich przypadkach.

To nie pierwszy raz, kiedy ktoś próbował wspiąć się na najsłynniejszą paryską atrakcję turystyczną. W 2015 roku Brytyjczyk James Kingston wspiął się na nią bez lin zabezpieczających i bez pozwolenia, unikając kamer bezpieczeństwa. W 1996 r. wieżę udało się zdobyć Alainowi Robertowi.

Więcej o: