USA: Katastrofa lotnicza F-16. Podczas ćwiczeń samolot wleciał w dach magazynu

USA. Jak podaje "The Sydney Morning Herald" samolot F-16 tuż po starcie spadł na magazyn, który znajduje się na końcu pasa startowego lotniska March Air Reserve Base w południowej Kalifornii. Pilot, który uczestniczył w ćwiczeniach, nie odniósł żadnych obrażeń.
Zobacz wideo

Rzecznik bazy major Perry Covington przyznał, że w wyniku zdarzenia nie ucierpiał pilot, który zdążył się katapultować. Żadnych obrażeń nie doznali również pracownicy, którzy w chwili wypadku znajdowali się w magazynie.

USA. Samolot F-16 rozbił się chwilę po starcie. Maszyna spadła na magazyn znajdujący się w pobliżu lotniska

Świadkiem wypadku był pracownik magazynu, Daniel Gallegos, który w rozmowie z KABC-TV opisał całe zdarzenie: "Nagle usłyszałem eksplozję i gdy się odwróciłem zobaczyłem, że na tyłach magazynu pojawił się ogień. W dachu była ogromna dziura, z której zaczęły odpadać coraz większe fragmenty, dlatego z drugim pracownikiem postanowiliśmy uciekać". Teraz rozpocznie się dochodzenie, które wyjaśni przyczyny tego zdarzenia.

W sprawie wypowiedział się także strażak Timothy Holliday, według którego samolot już w chwili startu musiał mieć problem z hydrauliką - "Pilot bardzo szybko zaczął tracić kontrole nad F-16". Mimo pierwszych informacji w magazynie nie doszło do wybuchu dużego pożaru, więc straty są niewielkie.

Baza March Air Reserve jest główną siedzibą rezerw Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych. Przez prawie 50 lat mieściła się tu baza dowodzenia powietrznego, która działała także w czasie zimnej wojny.

Więcej o: