To już oficjalne. Andrzej Duda z żoną pojadą do Białego Domu na zaproszenie Donalda Trumpa

Biały Dom oficjalnie potwierdził spotkanie prezydentów Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa. Dojdzie do niego 12 czerwca w Białym Domu. Polskiemu prezydentowi towarzyszyć będzie pierwsza dama, Agata Kornhauser-Duda.
Zobacz wideo

Rzeczniczka Białego Domu, Sarah Huckabee Sanders, poinformowała o terminie wizyty polskiej pary prezydenckiej w oficjalnym komunikacie. Jak podkreśliła, do spotkania prezydentów Polski i USA dojdzie 12 czerwca tego roku. Wizyta Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy ma być "potwierdzeniem długotrwałych historycznych i kulturowych związków pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Polską, szczególnie przed zbliżająca się 80-tą rocznicą wybuchu II wojny światowej".

Andrzej Duda pojedzie do Białego Domu. Wizyta 12 czerwca

Rzeczniczka Donalda Trumpa poinformowała, że przy okazji wizyty prezydenci Polski i USA będą także świętować dwudziestą rocznicę przystąpienia Polski do Paktu Północnoatlantyckiego oraz trzydziestą rocznicę upadku komunizmu.

Prezydenci Trump i Duda przedyskutują zacieśniającą się współpracę strategiczną Stanów Zjednoczonych i Polski oraz szereg kwestii dwustronnych, w tym współpracy wojskowej, bezpieczeństwa, energetyki i handlu

- czytamy w komunikacie na stronie Białego Domu.

Wizyta Andrzeja Dudy i jego małżonki w Białym Domu rozpocznie tygodniową podróż polskiej pary prezydenckiej po Stanach Zjednoczonych. Kolejnymi punktami wizyty mają być Houston w Teksasie, Reno i Carson City w Nevadzie oraz San Francisco w Kalifornii. Poprzednio Donald Trump i Andrzej Duda rozmawiali w Białym Domu we wrześniu ubiegłego roku.

Więcej o: