Marek Magierowski zaatakowany pod ambasad w Tel Awiwie. Morawiecki mwi o rasistowskim ataku

Marek Magierowski zosta zaatakowany we wtorek w pobliu polskiej ambasady w Tel Awiwie.Polski ambasador zrobi zdjcie mczyzny i bezzwocznie zgosi spraw na policj oraz do izraelskiego MSZ. Napastnik jest ju zatrzymany.
Zobacz wideo

Jak informuje "The Jerusalem Post", Magierowski stał na zewnątrz ambasady kiedy nieznany mężczyzna zaczął go werbalnie i fizycznie atakować. Ambasador - zaskoczony napadem - nie usłyszał co mówił mężczyzna, poza tym, że wykrzykiwał "Polak, Polak". Zanim napastnik uciekł Magierowski zrobił mu zdjęcie.

Od razu po zajściu atak został zgłoszony na policj oraz do izraelskiego ministerstwa spraw zagranicznych. Sprawcę zatrzymano po 90 minutach - poinformował na Twitterze dziennikarz Gazeta.pl Patryk Strzałkowski.

Reporter doniósł również, że po ataki polskie MSZ rozważa poproszenie władz Izraela o zwiększenie ochrony ambasady w Tel Avivie.

Morawiecki: Nie ma zgody na jakiekolwiek akty ksenofobii

Do sprawy na Twitterze odniósł się Mateusz Morawiecki:

- Rasistowski atak na polskiego ambasadora w Izraelu Marka Magierowskiego jest sytuacją niedopuszczalną. Nie ma naszej zgody na jakiekolwiek akty ksenofobii, zarówno wobec dyplomatów, jak i pozostałych obywateli - napisał premier.