USA. Na lotnisku w Louisville aresztowano pilota. Miał zabić trzy osoby i spalić ich ciała

Pilot linii American Airlines Christian Martin został aresztowany na lotnisku Louisville International Airport w USA. Jest podejrzewany o zabicie trzech osób - pary z Kentucky oraz ich sąsiada. 51-latek miał dopuścić się zbrodni w 2015 roku.
Zobacz wideo

Christian Martin jest oskarżony o zabicie 58-letnich Calvina i Pameli Phillips oraz 63-letniego Edwarda Dansereau. Do tego czynu doszło w listopadzie 2015 roku - poinformował prokurator generalny stanu Kentucky Andy Beshear. Calvin Phillips został znaleziony zastrzelony w swoim domu w Pembroke, a ciała Pameli Phillips i Edwarda Dansereau znaleziono kilka mil dalej w polu kukurydzy w jej spalonym samochodzie. Początkowo śledztwo policji nie wykazało, kto jest sprawcą. W 2017 roku sprawą zajęło się biuro prokuratora generalnego Kentucky.

Aresztowanie pilota na lotnisku w USA. Cztery lata temu mężczyzna zabił trzy osoby

W piątek 10 maja ława przysięgłych hrabstwa Christian oskarżyła Christiana Martina o zabójstwo trzech osób, a także podpalenie, dwa włamania oraz manipulację dowodami. Akt oskarżenia został zapieczętowany do czasu zatrzymania pilota podejrzanego o potrójne zabójstwo. Martin został aresztowany w sobotę. Mężczyznę zatrzymano na lotnisku, aby zapewnić bezpieczeństwo funkcjonariuszom organów ścigania i opinii publicznej. Mężczyzna zostanie formalnie oskarżony w sądzie 22 maja - informuje CNN.

Adwokat Martina, Tucker Richardson, poręczył za oskarżonego, mówiąc, że wstąpił on do wojska w odpowiedzi na ataki z 11 września 2001 roku. Zaznaczył także, że Martin oddałby się w ręce policji, gdyby wiedział, że władze zamierzają go aresztować.

Rodziny ofiar z zadowoleniem przyjęły informację o aresztowani Martina i wydały wspólne oświadczenie. 
"Z niecierpliwością czekamy na sprawiedliwość w sądzie i oczekujemy na werdykt, który przyniesie kres temu terrorowi i nowy początek uzdrawiania" - napisali bliscy Calvina i Pameli Phillips oraz Edwarda Dansereau. Prokurator generalny Andy Beshear wyraził z kolei nadzieję, że aresztowanie Martina przyniesie rodzinom "trochę sprawiedliwości i trochę ulgi".-

Więcej o: