Czechy. Nagranie z pożaru polskiego autokaru. Podróżowało nim 49 pasażerów, głównie uczniowie

Na 29. kilometrze drogi ekspresowej D46 w pobliżu gminy Drzovice w Czechach doszło do pożaru polskiego autokaru. W autobusie znajdowało się 49 pasażerów, z czego większość stanowili uczniowie. Nikt nie ucierpiał.
Zobacz wideo

Autobus zaczął płonąć w poniedziałek około godziny 21:30. Według portalu tn.nova.cz na miejscu bardzo szybko pojawiły się cztery jednostki zawodowej i ochotniczej Straży Pożarnej z miejscowości Prościejów i Ołomuniec. Ogień rozprzestrzeniał się na tyle szybko, że cały pojazd spłonął. 

Czechy. Pożar polskiego autokaru. W środku 49 pasażerów, w tym większość stanowili uczniowie 

W wyniku pożaru nie ucierpiał żaden z 49 pasażerów. Rzecznik Straży Pożarnej jednostek z Ołomuńca Zdenek Hosak w rozmowie z czeskim portalem opisał przebieg zdarzeń: "Strażacy zdołali przygasić płomienie po trwającej około pół godziny akcji gaśniczej. Potem kontynuowano stopniowe chłodzenie i ogólną kontrolę bezpieczeństwa spalonego pojazdu i okolic tak, by nie doprowadzić do rozprzestrzenienia się pożaru. Ewakuowani pasażerowie zostali przewiezieni podstawionym autobusem do jednostki straży pożarnej w Prościejowie, gdzie udzielono im tymczasowego schronienia".

Właściciel pojazdu oszacował, że pożar spowodował szkody na prawie 400 tysięcy złotych. Według wstępnych informacji najbardziej prawdopodobną przyczyną zapalenia się autokaru był problem techniczny w silniku.

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Czechy. Nagranie z pożaru polskiego autokaru. Podróżowało nim 49 pasażerów, głównie uczniowie
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl