Kilkudziesięciu imigrantów utonęło w Morzu Śródziemnym. Płynęli do Włoch

Według różnych źródeł, od 50 do 70 imigrantów, którzy próbowali się przedostać do Europy z Libii, utonęło w katastrofie łodzi na Morzu Śródziemnym. Międzynarodowa Organizacja do Spraw Migracji podaje, że w ten sposób zginęło już w tym roku 443 imigrantów.
Zobacz wideo

Jak podaje Międzynarodowa Organizacja do Spraw Migracji (IOM), na Morzu Śródziemnym doszło do kolejnej katastrofy, w której ofiarami są nielegalni imigranci, próbujący przedostać się do Europy, tym razem - z Libii. Łódź, która ich transportowała, zatonęła, a razem z nią większość pasażerów.

Międzynarodowa Organizacja do Spraw Migracji: Zginęło 50 osób

Według IOM w katastrofie na morzu zginęło przynajmniej 50 osób. Liczba ofiar może być jednak znacznie większa - zgodnie z danymi Tunis Afrique Press, na którą powołuje się wiele zagranicznych źródeł, mogło zginąć nawet 70 osób. Na razie wydobyto jedynie trzy ciała.

Szesnaścioro pasażerów udało się uratować. 

Tunezyjskie Ministerstwo Obrony przekazało, że łódź wypłynęła z libijskiego portu Zouara w czwartek i kierowała się w stronę Włoch. Zatonęła najprawdopodobniej około 70 km od portowego miasta Safakis w Tunezji - podaje Reuters

Jak podaje IOM, już 443 osoby utonęły w tym roku, próbując się przedostać do Europy.

Więcej o: