Japonia. Samochód wjechał w grupę przedszkolaków. Dwoje dzieci w wieku 2 lat zginęło

Dwoje dzieci w wieku 2 lat zginęło w tragicznym wypadku w zachodniej Japonii. W prefekturze Shiga samochód osobowy wjechał w grupę przedszkolaków, które wraz z opiekunami wracały z wycieczki. 15 osób zostało przetransportowanych do szpitala.
Zobacz wideo

Do wypadku doszło 8 maja około godziny 10:00 czasu lokalnego w mieście Otsu w zachodniej Japonii. W grupę 13 dzieci, które wracały do przedszkola z trójką opiekunów, uderzył samochód, który chwilę wcześniej zderzył się z innym pojazdem. 

Japonia. Samochód wjechał grupę przedszkolaków. Czworo dzieci poważnie rannych

Z informacji przekazanych mediom przez lokalną policję wynika, że wszystkie dzieci w wieku od 2 do 3 lat zostały zabrane do szpitala, jednak dwójki spośród nich nie udało się uratować. W wyniku poniesionych obrażeń zginęli chłopiec i dziewczynka, oboje w wieku 2 lat - informuje AP News. Pod opieką lekarzy pozostaje także dwoje nauczycieli, którzy zajmowali się dziećmi podczas wycieczki nad jezioro Biwa. 

Z doniesień policji wynika, że w grupę dzieci wjechał samochód osobowy jadący na wprost, który zderzył się z pojazdem skręcającym w prawo. Za kierownicą obu samochodów siedziały kobiety - jedna z nich ma 62 lata, a druga jest o dziesięć lat młodsza. Obie zostały zatrzymane przez policję - informuje japońska agencja informacyjna NHK

Więcej o: