Rosja. Kolejny incydent z samolotem SSJ-100. Pasażerowie zażądali zmiany maszyny

Rosja. Media poinformowały o kolejnym incydencie z udziałem samolotu Suchoj Superjet 100. Pasażerowie zażądali zmiany maszyny po tym, jak wyczuli zapach palącej się instalacji elektrycznej.
Zobacz wideo

Samolot miał pokonać trasę z Moskwy do Rygi. Jak podał portal Rambler.ru dziś rano pasażerowie samolotu Suchoj Superjet 100 zażądali od załogi maszyny przerwania procedury startu i zmiany samolotu na inny. Świadkowie deklarują, że czuć było silny zapach przypominający woń spalonych przewodów instalacji elektrycznej.

Rosja. Samolot Suchoj Superjet 100. Pasażerowie zażądali zmiany maszyny, lot został opóźniony

Rejs został przerwany na dwie godziny - w tym czasie pasażerowie opuścili samolot, a pracownicy lotniska przeprowadzili ponowne oględziny maszyny. Nie wykryto jednak żadnych usterek dlatego postanowiono kontynuować lot. Suchoj po opóźnieniu wystartował z Moskwy i wylądował już w stolicy Łotwy.

W niedzielę 5 maja na lotnisku Szeremietiewo w Moskwie doszło do awaryjnego lądowania samolotu SSJ-100. Piloci zgłosili problemy na chwilę po starcie i zawrócili z obranego kursu. Podczas lądowania w samolocie, w którym znajdowały się pełne zbiorniki paliwa, wybuchł ogromny pożar. W chwili wypadku na pokładzie samolotu znajdowało się 78 osób. Zginęło 40 pasażerów oraz jedna osoba z personelu pokładowego. Prawdopodobną przyczyną problemów było uderzenie pioruna, który uszkodził elektroniczne systemy pokładowe samolotu.

Więcej o: