"Auschwitz jest polskim Disneylandem". Maltański kandydat do PE twierdzi, że podczas Zagłady Żydów przybyło

Maltański kandydat do Parlamentu Europejskiego, który przewodniczy skrajnie prawicowemu ugrupowaniu Imperium Europa, powiedział podczas spotkania z wyborcami, że tereny i obiekty byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz to "polski Disneyland".
Zobacz wideo

Norman Lowell chciał zostać europarlamentarzystą już podczas pierwszych maltańskich wyborów do Parlamentu Europejskiego, które odbyły się 12 czerwca 2004 r. Uzyskał wówczas 1 603 głosy z ogólnej liczby 250 691 oddanych głosów, a więc 0,64 proc. Startował ponownie w eurowyborach w 2009 r. (otrzymał wówczas 3 559 głosów, a więc nieco ponad jeden procent) oraz w 2014 roku, w których podwoił swój wynik sprzed pięciu lat, otrzymując ponad 7000 głosów. W tym roku Lowell po raz kolejny stara się o mandat europarlamentarzysty.

Norman Lowell jest zagorzałym zwolennikiem Carmelo Borga Pisaniego, urodzonego na Malcie włoskiego faszysty i kolaboranta. Lowell twierdzi, że nie jest "ani nazistą, ani faszystą, ani neonazistą" i że "zostanie wyrzucony z partii nazistowskiej w ciągu pięciu minut", ponieważ jest "silnym libertarianinem". Mimo to w przeszłości nazywał Adolfa Hitlera "bohaterem", a Zagładę "świętą mistyfikacją". Lowell był w przeszłości skazywany za szerzenie nienawiści na tle rasowym.

Skrajnie prawicowa partia Imperium Europa, której przewodniczy Norman Lowell, uważa, że Europa powinna być ojczyzną białych ludzi. Partia ta stawia sobie za cel zjednoczenie "wszystkich europejskich tubylców" (tj. białych ludzi pochodzących z Europy, ale już nie urodzonych w Europie potomków imigrantów o innym kolorze skóry) pod jedną flagą "Imperium Europy".

Szef nacjonalistycznej partii na Malcie: "Auschwitz jest dziś polskim Disneylandem"

Podczas spotkania z wyborcami w Rabacie na Malcie Norman Lowell po raz kolejny podjął temat Zagłady i powiedział, że nie da się jej zaprzeczyć, "bo jak zaprzeczyć czemuś, co nigdy się nie wydarzyło". Szef Imperium Europa powiedział także, że obóz koncentracyjny Auschwitz "jest dziś polskim Disneylandem", w którym zginęło "jedynie 70 tysięcy Żydów". Jego zdaniem przyczyną śmierci Żydów był tyfus, czerwonka i głód, a ofiary zmarły dlatego, że zbombardowano linie kolejowe, którymi transportowano żywność oraz leki.

 

- Ponadto, według żydowskiego Almanachu w 1947 r., ludność żydowska w całej Europie wynosiła wówczas cztery miliony - powiedział. - Liczba Żydów do 1947 roku rzeczywiście wzrosła! Jak ludność, która straciła sześć milionów osób, może tak wzrosnąć w ciągu zaledwie dwóch lat? Ta cała mistyfikacja jest największym kłamstwem od czasów Dziewicy Maryi - mówił maltański kandydat do Parlamentu Europejskiego

Portal "Lovin Malta" informuje, że według przedwyborczych sondaży partia Lowella jest dziś trzecią najpopularniejszą partią na Malcie.

Dzięki działalności Greenpeace możesz wspierać rozwój ekologicznego rolnictwa. Wpłać datek >>

embed
Więcej o: