Dania. Odby³ siê pogrzeb dzieci miliardera Andersa Holcha Povlsena. Zginê³y w zamachu na Sri Lance
Duński miliarder, właściciel spółki Bestseller, znanej z wielu marek odzieżowych, a także udziałowiec w niemieckim sklepie internetowym Zalando, Anders Holch Povlsen oraz jego żona Anne stracili ostatnio troje z czworga dzieci. Zginęły one w atakach terrorystycznych na Sri Lance, które miały miejsce w Niedzielę Wielkanocną. W sobotę 4 maja wraz z najmłodszą z córek, Astrid, pożegnali Almę, Agnes i Alfreda.
Dania. W pogrzebie dzieci miliardera wziął udział m.in. premier
Jak podaje duńska gazeta lokalna "Jydske Vestkysten", pogrzeb odbył się w mieście Aarhus, niedaleko którego mieszka rodzina Povlsenów, w miejscowej katedrze. Udział w nim wzięło około 2 tys. osób, z czego połowa to zaproszeni goście, a połowa - Duńczycy, chcący oddać dzieciom hołd i wesprzeć rodzinę. Wśród zebranych pojawiło się wiele znanych twarzy, m.in. premier Danii Lars Løkke Rasmussen oraz para książęca z czworgiem swoich dzieci, która została zaproszona jako przyjaciele Andersa i Anne Povlsenów.
Dzieci zostały pochowane w białych trumnach przykrytych wieńcami z różowych i niebieskich kwiatów. Na każdej z nich można było zobaczyć zdjęcia Almy, Agnes i Alfreda. Ich siostra Astrid, żegnając się z nimi, symbolicznie wypuściła do nieba kilka kolorowych balonów.
Alma, Agnes i Alfred Povlsenowie zostali pochowani na cmentarzu Ormslev w Aarhus.
Zamachy na Sri Lance. Zginęło ponad 200 osób
Do zamachów terrorystycznych na Sri Lance, w których zginęły dzieci duńskiego miliardera, doszło w Niedzielę Wielkanocną. Zaatakowane zostały trzy kościoły i cztery hotele (w jednym z nich zatrzymała się rodzina Povlsenów, która spędzała na wyspie święta). W wyniku ataków zginęło około 250 osób, w tym wielu obcokrajowców.
-
Pogoda. Zima wraca. IMGW: Bêdzie ¶nieg, ¶lisko, mo¿e byæ te¿ jeszcze bardzo mro¼no
-
W berliñskim szpitalu wykryto brytyjski szczep koronawirusa. Ca³a klinika na kwarantannie
-
Macierewicz zablokowa³ emisjê filmu Stankiewicz? Jest o¶wiadczenie podkomisji smoleñskiej
-
Mazowsze. Auto osobowe zderzy³o siê z ciê¿arówk±. Nie ¿yje dwoje dzieci
-
Wyniki losowania Lotto 23.01.2021 [Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa]
- Andrzej Olechowski: je¶li w tym roku Platforma siê nie wykokosi, to mo¿e siê rozsypaæ
- Kilkaset osób bawi³o siê w nyskim klubie. "Nikt nie ma maseczki, nikt siê nie boi wirusów"
- Podczas kuligu 15-latka uderzy³a w drzewo. Zmar³a w szpitalu
- Ministerstwo Zdrowia: Stwierdzono 4 683 nowe przypadki zaka¿enia. Nie ¿yje 110 osób
- Budka o sprawie Polaka w ¶pi±czce. "To obrzydliwe, je¿eli kto¶ próbuje robiæ politykê w takiej sytuacji"