Dania. Odbył się pogrzeb dzieci miliardera Andersa Holcha Povlsena. Zginęły w zamachu na Sri Lance

Troje dzieci duńskiego miliardera Andersa Holcha Povlsena, które zginęły w atakach terrorystycznych na Sri Lance, zostało pochowanych w sobotę w mieście Aarhus. Na pogrzebie pojawili się m.in. para książęca i premier Danii.
Zobacz wideo

Duński miliarder, właściciel spółki Bestseller, znanej z wielu marek odzieżowych, a także udziałowiec w niemieckim sklepie internetowym Zalando, Anders Holch Povlsen oraz jego żona Anne stracili ostatnio troje z czworga dzieci. Zginęły one w atakach terrorystycznych na Sri Lance, które miały miejsce w Niedzielę Wielkanocną. W sobotę 4 maja wraz z najmłodszą z córek, Astrid, pożegnali Almę, Agnes i Alfreda. 

Dania. W pogrzebie dzieci miliardera wziął udział m.in. premier

Jak podaje duńska gazeta lokalna "Jydske Vestkysten", pogrzeb odbył się w mieście Aarhus, niedaleko którego mieszka rodzina Povlsenów, w miejscowej katedrze. Udział w nim wzięło około 2 tys. osób, z czego połowa to zaproszeni goście, a połowa - Duńczycy, chcący oddać dzieciom hołd i wesprzeć rodzinę. Wśród zebranych pojawiło się wiele znanych twarzy, m.in. premier Danii Lars Løkke Rasmussen oraz para książęca z czworgiem swoich dzieci, która została zaproszona jako przyjaciele Andersa i Anne Povlsenów. 

Dzieci zostały pochowane w białych trumnach przykrytych wieńcami z różowych i niebieskich kwiatów. Na każdej z nich można było zobaczyć zdjęcia Almy, Agnes i Alfreda. Ich siostra Astrid, żegnając się z nimi, symbolicznie wypuściła do nieba kilka kolorowych balonów.

Alma, Agnes i Alfred Povlsenowie zostali pochowani na cmentarzu Ormslev w Aarhus.

Zamachy na Sri Lance. Zginęło ponad 200 osób

Do zamachów terrorystycznych na Sri Lance, w których zginęły dzieci duńskiego miliardera, doszło w Niedzielę Wielkanocną. Zaatakowane zostały trzy kościoły i cztery hotele (w jednym z nich zatrzymała się rodzina Povlsenów, która spędzała na wyspie święta). W wyniku ataków zginęło około 250 osób, w tym wielu obcokrajowców.

Więcej o: