Słowacka policja publikuje nagranie z pościgu za Polakiem. Uciekał przed trzema radiowozami

Słowacka policja opublikowała nagranie, na którym widać pościg za polskim kierowcą, który spowodował wypadek i uciekł z miejsca zdarzenia. Po zatrzymaniu, w samochodzie mężczyzny znaleziono marihuanę.
Zobacz wideo

W czwartek 2 maja w Orawie (Słowacja) doszło do wypadku drogowego. Sprawca uciekł jednak z miejsca zdarzenia. Policja niezwłocznie rozpoczęła poszukiwania kierowcy. Dostrzegł go patrol policyjny między miastami Dolny Kubin i Rużomberk.

Policja ruszyła w pościg

Mężczyzna poruszał się samochodem marki mazda. Ponieważ nie zareagował na nakaz zatrzymania się, funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Trwał on kilka kilometrów do momentu, kiedy doszło do kolejnej kolizji. 

Słowacka policja opublikowała nagranie z pościgu na Facebooku. Można je obejrzeć na profilu Polícia Slovenskej Republiky.

Jak się okazało, za kierownicą siedział 20-letni Polak. W jego organizmie nie stwierdzono obecności alkoholu, jednak w samochodzie znaleziono marihuanę. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku oraz posiadania substancji psychoaktywnych. 

***

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony dzikiej przyrody. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: