Izrael poinformował, że przechwycono kilkadziesiąt z wystrzelonych na jego terytorium rakiet. Uszkodzony został dom w położonym w pobliżu Strefy Gazy mieście Aszkelon, nikt jednak nie ucierpiał. Pozostałe rakiety, których nie przechwycono, upadły na otwartej przestrzeni. Izraelska armia podała, że celem jej ataków były dwie wyrzutnie rakiet w Strefie Gazy. Ponadto czołgi ostrzelały wojskowe posterunki Hamasu.
Przejścia na granicy ze Strefą Gazy zostały zamknięte przez Izrael, który zabronił też palestyńskim rybakom połowów u wybrzeży strefy. Przejścia do Strefy Gazy będą zamknięte do odwołania.
Ataki rakietowe nastąpiły po gwałtownych protestach wzdłuż granicy Strefy Gazy, podczas których izraelskie siły zabiły dwóch Palestyńczyków.