Trump o reakcji Putina na raport Muellera: śmiał się i powiedział, że góra urodziła mysz

Donald Trump rozmawiał przez godzinę z Władimirem Putinem. O telefonicznej rozmowie przywódców Stanów Zjednoczonych i Rosji poinformował Biały Dom. Przywódcy obu krajów dyskutowali o porozumieniach nuklearnych a także sytuacji w Wenezueli, na Ukrainie i na Półwyspie Koreańskim.


"Ogólnie rzecz biorąc była to bardzo pozytywna rozmowa” - mówiła rzeczniczka Białego Domu Sarah Huckabee Sanders. Dodała także, że temat rosyjskiej ingerencji w amerykańskie wybory prezydenckie pojawił się tylko zdawkowo w kontekście zakończenia tak zwanego rosyjskiego śledztwa. „Rozmowa na ten temat była bardzo krótka ale mogę zapewnić, że w odróżnieniu od poprzedniego ten rząd bierze bardzo poważnie kwestię obcej ingerencji w amerykański proces wyborczy” - dodała Sanders. 

Sam Trump nie był bardziej wylewny, ale osobiście skomentował przebieg rozmowy z przywódcą Rosji. Dał do zrozumienia, że uzyskał zapewnienie od Władimira Putina, iż Rosja nie będzie ingerować w sprawy Wenezueli. „Nie zamierza być zaangażowany w sprawy tego kraju, choć liczy na pozytywne rozwiązanie sytuacji w Wenezueli” - mówił. Dodał, że jednym z tematów rozmowy z rosyjskim przywódcą była kwestia redukcji arsenałów jądrowych i objęcia Chin porozumieniem nuklearnym. „Rozmawialiśmy o możliwości podpisania układu trójstronnego zamiast dwustronnego. Chiny chciałyby być częścią takiego porozumienia” - podkreślił amerykański prezydent.

Donald Trump powiedział, że Władimir Putin skomentował sprawę rosyjskiego śledztwa Roberta Muellera, który nie stwierdził koordynacji działań sztabu Donalda Trumpa z Rosją. „Śmiał się i powiedział, że góra urodziła mysz. On to wiedział ponieważ nie było żadnej zmowy” - mówił prezydent USA. Donald Trump przyznał, że w rozmowie z Putinem nie podjął tematu rosyjskiej ingerencji w amerykańskie wybory prezydenckie o czym mówi raport prokuratora Muellera.

Więcej o: