Kobieta po 27 latach wybudziła się ze śpiączki. Miał ją obudzić głos dorosłego syna

Pochodząca ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich Munira Abdulla w 1991 roku została ranna w wypadku drogowym. Niemal trzy dekady spędziła w stanie wegetatywnym w szpitalu. Teraz wybudziła się ze śpiączki.
Zobacz wideo

Jak podaje BBC, Munira Abdulla w chwili tragicznego wypadku miała 32 lata. W samochód, którym podróżowała uderzył rozpędzony autobus. Na tylnym siedzeniu auta siedział jej 4-letni syn. Widząc zbliżający się pojazd i chcąc ratować dziecko, kobieta zasłoniła je własnym ciałem. W wyniku zderzenia Munira doznała poważnego urazu mózgu.

Nagłe odzyskanie świadomości

Po wypadku Munira Abdulla trafiła do szpitala w Londynie. Nie odpowiadała na zewnętrzne bodźce, choć była w stanie wyczuć ból. Lekarze stwierdzili, że jest w stanie wegetatywnym. Przełom w leczeniu kobiety nastąpił w zeszłym roku. Po odbytej w Niemczech rehabilitacji kobieta odzyskała świadomość. W stanie śpiączki znajdowała się przez 27 lat.

Munira Abdulla miała odzyskała świadomość po tym, jak w szpitalnym korytarzu usłyszała głos swojego syna Omara, który wdał się w kłótnie z personelem. Po paru dniach zaczęła wypowiadać jego imię. 

- W szpitalu doszło do nieporozumienia i ona wyczuwała, że byłem zagrożony, stąd przeżyła szok - relacjonuje syn kobiety, Omar.

Obecnie jest zdolna recytować modlitwy i prowadzić krótkie rozmowy z bliskimi. W historii podobne wybudzenie się ze stanu śpiączki miało miejsce jedynie kilka razy. Przy aktualnym stanie wiedzy naukowej nie da się przewidzieć jakie są szanse na odzyskanie świadomości w przypadkach takich, jak Muniry Abdulla. 

Działajmy razem na rzecz ochrony klimatu. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: