Nowy Jork oficjalnie zakazuje plastikowych reklamówek. Zastąpią je papierowe torby za 5 centów

Gubernator Nowego Jorku zdecydował, że od marca 2020 roku w mieście nie będzie można używać plastikowych reklamówek. Zastąpią je torby papierowe, które mieszkańcy będą mogli kupić za około 5 centów.
Zobacz wideo

"Forbes" informuje, że 22 kwietnia - w Dzień Ziemi - gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo zdecydował o wprowadzeniu zakazu pakowania zakupów do plastikowych toreb. Przepis wejdzie w życie w marcu 2020 roku. Władze Nowego Jorku podkreślają, że decyzja jest podyktowana troską o dobro środowiska - rocznie w mieście zużywano 23 miliardy plastikowych reklamówek, a aż 50 procent z nich trafiało na wysypiska śmieci.

Nowy Jork zakazuje plastikowych toreb

Po zmianie foliowe jednorazówki zostaną zastąpione przez torby papierowe, za które mieszkańcy będą musieli zapłacić około pięciu centów. Od przepisu będą pewne wyjątki - foliowych jednorazówek będzie wciąż można używać m.in. w sklepach z wędlinami, a restauracje będą w nie mogły pakować jedzenie na wynos.

Nowy Jork jest trzecim stanem w USA, w którym całkowicie zakazano plastikowych reklamówek. Wcześniej, w 2016 roku, zakaz wprowadzono w Kalifornii i na Hawajach - podaje "Forbes".

----

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony oceanów i ich mieszkańców. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: