Trzęsienie ziemi na Filipinach. Z basenu na dachu 190-metrowego wieżowca spadł wodospad [WIDEO]

Z wieżowca Anchor Skysuites w Manili spadła kaskada wody. Wydostała się z położonego na dachu budynku basenu, gdy Filipinami wstrząsnęło potężne trzęsienie ziemi.
Zobacz wideo

Nagrania wideo, które obiegają internet, pokazują moment, w którym trzęsienie ziemi spowodowało wydostanie się wody z niecki basenu na szczycie 190-metrowego wieżowca mieszkalnego Anchor Skysuites w centrum stolicy Filipin, Manili. Na niektórych filmach widać biegnących przechodniów, którzy uciekają przed potężnym wodospadem, spadającym z boku budynku.

Trzęsienie ziemi na Filipinach. Są ofiary śmiertelne

Woda wylała się z basenu na szczycie Anchor Skysuites w czasie trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,3, do którego doszło w wielkanocną niedzielę. W jego wyniku 11 osób zginęło, a 20 zostało rannych. Kolejne 20 osób uznaje się za zaginione. Epicentrum trzęsienia ziemi znajdowało się w odległości 60 kilometrów na północny-zachód od Manili. 

 

Filipiny są jednym z najbardziej podatnych na katastrofy naturalne krajów na świecie. Ze względu na położenie Filipin na tak zwanym „pierścieniu ognia” - aktywnym sejsmicznie łuku wulkanów i linii uskokowych w basenie Pacyfiku kraj ten nawiedzają częste trzęsienia ziemi i erupcje wulkaniczne.

Dzięki działalności Greenpeace możesz wspierać rozwój ekologicznego rolnictwa. Wpłać datek >>

Wspieraj działania na rzecz rolnictwa dobrego dla ludzi, zwierząt i planetyWspieraj działania na rzecz rolnictwa dobrego dla ludzi, zwierząt i planety Fot. greenpeace.pl

Więcej o: