Rosja. Przywódca Korei Północnej spotka się z Władimirem Putinem

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un spotka się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Informację tę potwierdziła północnokoreańska agencja prasowa (KCNA).
Zobacz wideo

Spotkanie polityków zostało potwierdzone także przez rzecznika Kremla Dmitrija Pieskowa, który w oficjalnym oświadczeniu wyznał, że rozmowy zaplanowane są na koniec kwietnia. Na razie jednak nie podano oficjalnego terminu i miejsca spotkania obydwu przywódców.

Rosja. Spotkanie Kim Dzong Una i Władimira Putina może odbyć się jeszcze w tym tygodniu

Termin zależeć będzie przede wszystkim od kalendarza wizyt zagranicznych Władimira Putina. Prezydent Rosji spotka się z Kim Dzong Unem najprawdopodobniej w drodze na szczyt przywódców państw Pasa i Szlaku w Pekinie. Według południowokoreańskich i japońskich mediów spotkanie ma odbyć się we Władywostoku już w środę lub w czwartek. W mieście tym widziano już szefów protokołów dyplomatycznych obydwu państw.

Ostatnie spotkanie między przywódcami Korei Północnej i Rosji miało miejsce w 2011 roku. Wtedy ojciec Kima, Kim Jong-il spotkał się z ówczesnym prezydentem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem na Syberii. Rozmowy dotyczyły ponownego rozpoczęcia testów broni nuklearnej.

Zgodnie z tradycją Kim Dzong Un przyjedzie na spotkanie pociągiem -  jeśli rozmowy odbędą się rzeczywiście we Władywostoku, to podróż z Pjongjangu zajmie przywódcy Korei Północnej około 20 godzin.

Jedną z organizacji, która działa na rzecz ochrony klimatu jest Greenpeace. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

NIiedźwiedź greanpeaceNIiedźwiedź greanpeace greanpeace

Więcej o: