Cypr. Zatrzymano pierwszego seryjnego mordercę. Mężczyzna poznawał swoje ofiary przez aplikacje randkowe

Cypryjska policja zatrzymała 35-letniego oficera Gwardii Narodowej, który jest podejrzany o zabicie trzech osób - dwóch kobiet oraz 6-letniej dziewczynki. Mężczyzna poznawał swoje ofiary za pośrednictwem aplikacji randkowej.
Zobacz wideo

Zwłoki jednej z kobiet odkrył niemiecki turysta podczas wycieczki do kopalni Mitsero, nieopodal Nikozji. Z powodu deszczowej pogody poziom wody w jaskini podniósł się, a ciało kobiety wypłynęło na powierzchnię. 

Cypr. Aresztowano 35-letniego oficera Gwardii Narodowej. Miał zabić trzy osoby

Odnalezione w jaskini ciało należało do 38-letniej obywatelki Filipin, Mary Rose Tiburcio, która zaginęła rok temu wraz ze swoją 6-letnią córką. W tym samym miejscu znaleziono także ciało innej kobiety, Ariany Palanas Lozano, która również pochodziła z Filipin. Prawdopodobnie zginęła 40 dni po tym, jak zamordowano 38-letnią Tiburcio i prawdopodobnie jej dziecko. Poszukiwania ciała sześciolatki nadal trwają, ale do tej pory nie przyniosły żadnych rezultatów - informuje portal Greek Reporter

W związku ze sprawą zatrzymano 35-letniego oficera cypryjskiej Gwardii Narodowej. Mężczyzna został aresztowany, a podczas przesłuchania przyznał się do winy. Zeznał, że udusił pierwszą z ofiar podczas stosunku seksualnego. Zaznaczył jednak, że nie zabił jej 6-letniej córki. Z zeznań podejrzanego wynika, że dziewczynka zakrztusiła się wymiocinami, kiedy mężczyzna uprawiał seks z jej matką. Kiedy kobieta zaczęła krzyczeć, podejrzany zaczął ją dusić, a następnie pozbył się ciał obu Filipinek - relacjonuje RMF FM

"Pierwszy seryjny morderca w historii Cypru" poznawał ofiary przez aplikacje randkowe

W czasie zeznań mężczyzna przyznał, że miał "słabość" do kobiet pochodzących z Filipin. Swoje ofiary poznawał za pośrednictwem aplikacji randkowych. Obie jego ofiary mieszkały i pracowały na Cyprze. Filipińczycy są jedną z największych mniejszości na tej wyspie. 

Szef policji Zacharias Chrysostomou powiedział dziennikarzom: „Policja i społeczeństwo cypryjskie stoją w obliczu przestępstwa bezprecedensowego dla Cypru” - informuje Daily Mail. Cypr jest krajem, w którym poziom przestępczości jest niski, dlatego sprawa 35-letniego oficera Gwardii Narodowej wstrząsnęła opinią publiczną. Podejrzany o zabójstwo trzech osób mężczyzna nazywany jest przez lokalne media "pierwszym seryjnym mordercą w historii Cypru".

Jedną z organizacji, która działa na rzecz ochrony klimatu jest Greenpeace. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

NIiedźwiedź greanpeaceNIiedźwiedź greanpeace greanpeace

Więcej o: