Wybuchy na Sri Lance. Lokalne media podają, że wśród ofiar zamachu jest Polak

Według doniesień lankijskich mediów, wśród ponad 200 ofiar zamachów bombowych na Sri Lance, jest 11 obcokrajowców. Dyrektor szpitala wymienił wśród nich obywatela Polski.

Jak poinformował redakcję lankijskiego "Daily Mirror" doktor Anil Jasinghe, dyrektor Narodowego Szpitala, w zamachu zginęło 11 obcokrajowców. Jasinghe wśród ofiar wymienił obywateli Polski, Danii, Chin, Japonii, Pakistanu, USA, Indii, Maroko i Bangladeszu. Nie wiadomo na razie, czy wśród ponad 400 rannych są obywatele Polski.

Zamachy na Sri Lance. MSZ apeluje do Polaków

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych na razie nie zweryfikowało tej informacji. W komunikatach natomiast służby dyplomatyczne apelują do obywateli Polski o stosowanie się do zaleceń władz miejscowych, zachowanie szczególnej ostrożności i unikanie zgromadzeń.

Polacy przebywający na Sri Lance, którzy potrzebują pomocy, poproszono o kontakt na telefon i maila alarmowy ambasady RP w indyjskim Delhi. 

Co najmniej 207 osób zginęło w serii zamachów terrorystycznych na Sri Lance. Do eksplozji doszło zarówno w kościołach w czasie wielkanocnych nabożeństw oraz w hotelach dla zagranicznych turystów. Na razie nikt nie przyznał się do ataków, ale władze kraju twierdzą, że wszystkie ataki zostały dokonane przez tę samą grupę.

Czytaj też: Tragiczny dzień na Sri Lance. Wstrząsająca relacja Polaka: Wokół kościołów leżą rozczłonkowane ciała 

Więcej o: