Wybory na Ukrainie. Rozpoczęła się debata Petro Poroszenki i Wołodymyra Zełenskiego

Ubiegający się o reelekcję Petro Poroszenko i komik Wołodymyr Zełenski spotkali się na stołecznym stadionie, by wziąć udział w debacie prezydenckiej. Wcześniej tłumy zwolenników Poroszenki zebrały się na wiecu poparcia w centrum Kijowa.
Zobacz wideo

Debata prezydencka na Ukrainie odbywa się na Stadionie Olimpijskim w Kijowie. To miejsce wskazał komik Wołodymyr Zełenski, także on zdecydował o dacie - 19 kwietnia. Start debaty zaplanowano na godz. 19 czasu ukraińskiego (18 polskiego). Sztaby kandydatów ustaliły, że na stadionie olimpijskim staną dwie sceny - jedna dla Wołodymyra Zełenskiego, druga dla Petra Poroszenki i to stojąc na oddzielnych scenach kandydaci prowadzić będą debatę. Na trybunach zasiądą zwolennicy poszczególnych kandydatów. Debata potrwa godzinę, poprzedzona zaś będzie koncertem ukraińskich artystów.

Śledź naszą relację na żywo z debaty na Ukrainie >>>

Wcześniej na wiecu w centrum stolicy zgromadziło się kilka tysięcy osób. Przemówił do nich Petro Poroszenko. Apelował do patriotycznych i prozachodnich uczuć Ukraińców. Jak zaznaczył, z deklaracji jego oponenta Wołodymyra Zełenskiego i jego współpracowników coraz częściej wyziera obraz Małorosji.

Jak dodał - Ukrainie grozi cofnięcie państwa do przeszłości. Zdaniem Petra Poroszenki, Ukrainie proponuje się polityczny eksperyment, aby Ukraińcy zrezygnowali z wolności, godności i europejskiej przyszłości. Na podstawie ostatnich sondaży przedwyborczych można wnioskować, że wybory na Ukrainie wygra komik Wołodymyr Zełenski. W badaniu przeprowadzonym na tydzień przed wyborami głos na Zełenskiego zadeklarowało 48 proc., gdy na obecnego prezydenta kraju Poroszenkę - 17 proc.

Jedną z organizacji, która działa na rzecz ekologicznego rolnictwa jest Greenpeace. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: