Biskup Chauvet: Katedra Notre Dame będzie zamknięta przez pięć, sześć lat

Francuski biskup Patrick Chauvet zapowiedział, że katedra Notre Dame zostanie zamknięta na pięć, może sześć najbliższych lat. Zaznaczył także, że nie wie, co w tym czasie będzie się działo z ludźmi, którzy do tej pory pracowali w paryskiej świątyni.

Biskup Patrick Chauvet, rektor Notre Dame powiedział, że spalona katedra Notre Dame będzie zamknięta na okres od pięciu do sześciu lat. Zapowiedź taka została sformułowana w środę, gdy biskup rozmawiał z właścicielami lokalnych biznesów dwa dni po pożarze, w czasie którego zawalił się dach i  iglica katedry.

Biskup Patrick Chauvet zaznaczył, że „fragmenty katedry zostały bardzo osłabione” przez niszczycielski ogień, jednak nie podał żadnych szczegółów dotyczących zniszczeń. Dodał, także że nie jest jasne, co w przyszłości stanie się z 67 pracownikami katedry Notre Dame w Paryżu - relacjonuje "The Washington Post"

Emmanuel Macron: Katedra Notre Dame zostanie odbudowana w ciągu pięciu lat

Przypomnijmy, że prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział, że katedra Notre Dame w Paryżu zostanie odbudowana w ciągu pięciu lat, deklarując, że będzie jeszcze piękniejsza, niż przed tragicznym pożarem. Pomysł szybkiej odbudowy Notre Dame spotkał się już z krytyką, a wiele osób uważa ten plan za nierealistyczny. Pierluigi Pericolo, odpowiedzialny za odbudowę i bezpieczeństwo w bazylice św. Donata w Nantes, powiedział w rozmowie ze stacją telewizyjną WOWT, że biorąc pod uwagę rozmiary Notre Dame, samo zabezpieczenie świątyni może trwać od dwóch do pięciu lat. Media spekulują, że pośpiech prezydenta Francji może być spowodowany m.in. organizowanymi w stolicy Francji Igrzyskami Olimpijskimi w 2024 r.

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Biskup Chauvet: Katedra Notre Dame będzie zamknięta przez pięć, sześć lat
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl