Donald Trump przyznał, że jeszcze nie czytał raportu Muellera. "Znam wnioski - nie było zmowy"

Donald Trump przyznał, że nie zapoznał się jeszcze z raportem Muellera, który badał ewentualne związki jego sztabu z Rosją podczas kampanii prezydenckiej w 2016 roku. Jak powiedział, zna jedynie wnioski, z których wynika, że nie było żadnej zmowy.
Zobacz wideo

Robert Mueller, były szef FBI, 22 marca zakończył śledztwo dotyczące rzekomych prób wpływania na wynik wyborów prezydenckich w USA przez Rosję. Cały raport liczy 400 stron, jednak prokurator generalny William Barr 24 marca przesłał do Kongresu czterostronicową informację na temat głównych ustaleń, z której wynikało, że nie stwierdzono powiązań między sztabem Donalda Trumpa i Rosją

Trump: Znam wnioski z raportu

Donald Trump, jak przyznał, do tej pory zapoznał się tylko jedynie z konkluzjami śledztwa. "Nie przeczytałem jeszcze raportu Muellera, pomimo że mam prawo to zrobić. Znam jedynie wnioski, w tym ten najważniejszy - nie było zmowy" - napisał na Twitterze prezydent USA.

Raport zostanie upubliczniony do połowy kwietnia

Jak ujawniły amerykańskie media, podsumowanie, które przygotował William Barr [wybrany na stanowisko prokuratora generalnego przez Donalda Trumpa - red.], budziło wątpliwości członków zespołu Muellera. W związku z tym Demokraci zażądali, aby opublikował on cały raport do 2 kwietnia, czego jednak prokurator nie zrobił. Decyzję uzasadnił potrzebą wymazania informacji, które wskazują na źródła wywiadowcze. Zapowiedział, że zredagowana wersja raportu zostanie upubliczniona do połowy kwietnia.

Więcej o: