Wielka Brytania. Nożownik atakuje chodzących samotnie ciosem w plecy. Ofiary wybierane losowo

Czterech ludzi zostało pchniętych nożem w atakach w północnym Londynie, które zdaniem policji mogą być powiązane. Śledczy podejrzewają, że nożownik jest osobą z problemami natury psychicznej.

Według londyńskiej policji ofiary zostały wybrane losowo. Łączyło je tylko to, że szły samotnie przez ulice dzielnicy Edmonton. Każda z ofiar została zaatakowana od tyłu bez ostrzeżenia i pchnięta nożem w plecy. Metropolitalna policja stwierdziła, że motywem „wydaje się być wyłącznie chęć wyrządzenia szkody”, ponieważ żadna z ofiar nie została okradziona i nie rozmawiała wcześniej z napastnikiem - informuje BBC. Wykluczono możliwość, że ataki nożownika były atakiem terrorystycznym. 

Nożownik w Londynie zaatakował cztery osoby. Dwie ofiary są w stanie krytycznym

Zaatakowane osoby to 45-letnia kobieta i trzech mężczyzn w wieku 52, 29 i 23 lat. Dwie spośród ofiar są w stanie krytycznym. W związku z atakami nożownika w Londynie zatrzymano dwóch mężczyzn. Policyjne poszukiwania są jednak kontynuowane na wypadek, gdyby aresztowani nie byli sprawcami wszystkich czterech napadów. Policja wezwała lokalną społeczność do zachowania ostrożności i współpracy z funkcjonariuszami oraz zgłaszanie wszelkich informacji mogących pomóc w śledztwie.

Jak informuje "The Telegraph", od stycznia 2019 roku w Londynie doszło do 20 ataków z użyciem noża, z czego dwa z nich zakończyły się śmiercią ofiary. 

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Wielka Brytania. Nożownik atakuje chodzących samotnie ciosem w plecy. Ofiary wybierane losowo
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl