Bangladesz. Pożar 19-piętrowego wieżowca. Na nagraniach widać uwięzionych ludzi

Co najmniej siedem osób zginęło w pożarze w wieżowcu w ekskluzywnej dzielnicy handlowej w stolicy Bangladeszu, Dhace. Nagrania pokazują dramatyczne próby ucieczki uwięzionych ludzi z płonącego budynku.
Zobacz wideo

Dziesiątki osób zostały uwięzione wewnątrz płonącego wieżowca w Dhace, stolicy Bangladeszu. Zatrzymani w potrzasku krzyczeli przez okna, prosząc o pomoc. Powołując się na lokalne media, BBC informuje, że  z 19-piętrowego biurowca wyskoczyło co najmniej 6 osób. Agencja Reuters pisze o ponad 60 rannych. 

Olbrzymi pożar w stolicy Bangladeszu. Ratując życie, skakali przez okno

W operacji gaszenia pożaru brało udział 19 jednostek straży pożarnej, marynarka wojenna oraz siły lotnicze. W akcji ratowniczej pomagali także mieszkańcy Dhaki oraz wolontariusze z Czerwonego Półksiężyca.

„Ogień jest prawie pod kontrolą” - w rozmowie z agencją Reuters powiedział Mizanur Rahman, starszy urzędnik straży pożarnej pracujący na miejscu zdarzenia. Przyczyna pożaru wciąż nie jest znana.

W mediach społecznościowych pojawiają się zdjęcia i nagrania pokazujące próby ucieczki uwięzionych w płonącym wieżowcu osób. Niektórzy próbowali wyskakiwać przez okna, inni zjeżdżać na rynnach lub kablach.

To kolejny olbrzymi pożar w Bangladeszu, do którego doszło w tym roku. Pod koniec lutego w Dhace ogniem zajął się magazyn wyrobów z tworzyw sztucznych. W wyniku tego pożaru zginęło 71 osób. 

Więcej o: