Syria: Izrael przeprowadził ostrzał rakietowy w rejonie Aleppo. Zniszczono magazyny z amunicją

Izrael przeprowadził ostrzał rakietowy dzielnicy przemysłowej na północny zachód od syryjskiego Aleppo. Poinformowała o tym agencja SANA. Podczas ostrzału zniszczone zostały magazyny amunicji należące do armii irańskiej.

"Wojska przeciwlotnicze odpierają agresję lotniczą armii izraelskiej wycelowaną w dzielnicę przemysłową Szejk Nadźar. Nasza armia zestrzeliła wiele pocisków wroga" - podała agencja SANA, cytując źródła w armii syryjskiej.

Mieszkańcy Aleppo powiedzieli reporterom agencji AFP, że atak spowodował przerwy w dostawie prądu w całym mieście.

Izrael ostrzelał cele należące do Iranu

Z kolei Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka podało, że ostrzał jest pierwszym, do którego doszło po tym, jak prezydent Donald Trump podpisał w poniedziałek dekret uznający zajęcie przez Izrael Wzgórz Golan w 1967 roku podczas Wojny Sześciodniowej.

Strona izraelska uważa, że ma prawo do ostrzeliwania celów należących do Iranu, Libanu oraz Hezbollahu, które znajdują się terytorium Syrii.

W ataku przeprowadzonym przez Izrael w styczniu br., według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka, zginęło 21 osób, głównie irańskich żołnierzy. W maju zeszłego roku w wyniku podobnych izraelskich ataków zginęło 27 żołnierzy, w tym 11 irańskich.

Więcej o: