Atak rakietowy na Izrael. Sześć osób rannych. Premier Netanjahu skraca wizytę w USA

W godzinach porannych doszło do ataku rakietowego w centralnej części Izraela. Według informacji przekazanych przez lokalne władze, rakieta zostałą wystrzelona najprawdopodobniej ze Strefy Gazy.
Zobacz wideo

Rakieta trafiła w dom w spółdzielni rolniczej Mishmeret, na północ od Tel Awiwu. W pożarze zostało rannych sześć osób, w tym niemowlę. Wcześniej w rejonie ogłoszono alarm przeciwlotniczy. Jak informuje agencja Reuters, do ostatniego takiego ataku doszło w 2014 roku, podczas konfliktu izraelsko-palestyńskiego. 

Atak rakietowy na Izrael. Premier Benjamin Netanjahu skraca wizytę w USA

Atak rakietowy na Izrael zbiegł się w czasie z wizytą Benjamina Netanjahu w Stanach Zjednoczonych. Przebywający w USA izraelski premier oświadczył, że przerwie zaplanowaną na dwa dni wizytę i wróci do kraju zaraz po spotkaniu z Donaldem Trumpem.

- Zdecydowałem, ze względu na incydenty związane z bezpieczeństwem, przerwać moją wizytę w Stanach Zjednoczonych. Spotkam się z prezydentem Trumpem w ciągu kilku godzin i zaraz po tym wrócę do Izraela - powiedział Netanjahu w nagraniu wideo udostępnionym przez jego kancelarię.

Były generał Benny Gantz, główny rywal Netanjahu w nadchodzących wyborach, wydał oświadczenie oskarżające prawicowego premiera o "bankructwo bezpieczeństwa narodowego" - podaje Reuters. 

Więcej o: