Statek Viking Sky wysłał SOS. Wielka akcja w Norwegii, 1300 pasażerów do ewakuacji

Trwa akcja ratunkowa po tym, jak wycieczkowiec Viking Sky utknął na wodach Morza Norweskiego. Statkiem podróżowało 1300 pasażerów, będą transportowani na ląd helikopterem.

Incydent miał miejsce około dwóch kilometrów od obszaru More og Romsdal w południowo-zachodniej Norwegii. Wycieczkowiec Viking Sky był w drodze z Tromso do Stavanger. Kilka godzin temu statek wycieczkowy Viking Sky wysłał wiadomość SOS z informacją o awarii jednego z silników z powodu złej pogody.

Viking Sky - jak wygląda akcja ratunkowa?

Służby ratownicze ewakuują 1300 pasażerów ze statku wycieczkowego u wybrzeży Norwegii - poinformowało na Twitterze tamtejsze centrum ratunkowe. Do godz. 20.25 udało się ewakuować 115 pasażerów - poinformował norweski nadawca NRK. Ratownicy będą dalej prowadzić akcję, także w nocy.

Liczba rannych - wskazuje NRK - wzrosła do dziewięciu. "Akcja ewakuacyjna trwa podczas sztormu i wysokich fal. Nie ma możliwości, by przetransportować pasażerów na ląd łodziami ratunkowymi" - czytamy.

Pasażerowie statku są ewakuowani helikopterami. Szef miejscowej policji przekazał, że statek ma tylko jeden pracujący silnik, a na morzu wieje silny wiatr, dlatego bezpieczniej będzie ewakuować pasażerów na ląd.

Rzecznik miejscowego centrum ratunkowego powiedział, że maszyna zarzuciła kotwicę, stabilnie utrzymuje się na wodzie, a akcja ratunkowa przebiega sprawnie.

Dziennikarz Odd Roar Lange zamieścił nawet krótkie nagranie, na którym można zobaczyć z daleka, jakie warunki panowały w miejscu, gdzie znajduje się statek.

Więcej o: